Увага !

Заклад дошкільної освіти №21 "Барвінок" відновлює свою роботу

з 27 травня 2020 року за новим порядком в період введення адаптивного карантину.

Лист МОНУ від 22.05.2020р. №1/9-269

Щодо відновлення діяльності закладів дошкільної освіти

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 р. № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID -19, спричиненої коронавірусом SАRS-СоV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів», постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SАRS-СоV-2», Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 р. № 234, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 квітня 2016 р. за № 563/28693 (далі - Санітарний регламент), постанови Головного державного санітарного лікаря України від 21.05.2020 р. № 25 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID -19)», Міністерство освіти і науки України в межах компетенції інформує про таке. 20 травня 2020 р. рішенням Уряду встановлено заходи щодо послаблення карантину з 22 травня 2020 р. до 22 червня 2020 р., відповідно до якого у регіонах із сприятливою епідемічною ситуацією дозволяється відвідування закладів дошкільної освіти (далі - ЗДО) з 25 травня 2020 р. Послаблення протиепідемічних заходів застосовується та припиняється на території регіону на підставі рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (далі – Комісія),яке приймається з урахуванням оцінки епідемічної ситуації та наявності у регіоні ознак для послаблення протиепідемічних заходів.

    За сприятливої епідеміологічної ситуації у регіоні та відповідного рішення Комісії, заклади дошкільної освіти можуть відновити свою діяльність, створивши максимально безпечні умови для вихованців та працівників. За створення таких умов у ЗДО відповідають засновники та керівники ЗДО.

Організувати відновлення діяльності ЗДО пропонується в 3 етапи: підготовчий, тестовий та основний.

 

     І.  Підготовчий етап

Засновник має забезпечити ЗДО необхідною кількістю засобів індивідуального захисту, дезінфікуючих та мийних засобів, спеціального і санітарного одягу тощо з метою забезпечення протиепідемічних заходів та з урахуванням постанови Головного державного санітарного лікаря України від 21.05.2020 №25.

Директору ЗДО необхідно:

-                     визначити потребу у засобах індивідуального захисту, дезінфікуючих та мийних засобах, інвентарю для прибирання та повідомити засновника про готовність працювати в умовах карантину;

-                     організувати проведення інструктажів працівників щодо особливостей роботи закладу впродовж карантину, обмежувальних і протиепідемічних заходів та порядку дії у випадку виявлення ознак респіраторних захворювань у вихованців чи працівників;

-                     з’ясувати у батьків (телефоном, електронною поштою чи за допомогою дистанційних технологій) про стан здоров’я дітей, наявність інфекційних захворювань та контактів з інфікованими особами, також варто дізнатись про вихованців, які будуть відвідувати заклад в цей період;

-                     вивчити потребу у створенні чергових груп та за необхідності сформувати постійну чергову групу з окремим графіком роботи. Таким чином не відбуватиметься зведення дітей з різних груп. Графік роботи чергових груп визначає директор закладу;

-                     поінформувати батьків щодо особливостей роботи закладу в період карантину;

-                     організувати генеральне прибирання приміщень з дезінфекцією поверхонь; прибирання прилеглої території та дитячих майданчиків; постачання продуктів харчування;

-                     передбачити місця для обробки рук та розміщення контейнерів для використаних засобів індивідуального захисту тощо.

Протягом усього періоду дії протиепідемічних заходів у закладі забороняється:

                    сухе прибирання приміщень;

                    використання багаторазових рушників, м’яких іграшок та килимів з довгим ворсом;

-                     перебування в приміщенні у вуличному взутті;

-                     проведення масових заходів за участі дітей з більш, ніж однієї групи та за присутності глядачів.

ІІ. Тестовий етап.

На період дії карантину рекомендуємо поступово розпочинати відновлення діяльності закладу (наприклад, з однієї-двох груп дітей старшого дошкільного віку) з метою відпрацювання всіх правил роботи ЗДО.

Директору ЗДО необхідно:

-                     забезпечити регулярне прибирання приміщень;

-                     закріпити за кожною групою постійних вихователів та помічників вихователів;

-                     відпрацювати порядок прийому дітей вихователями/медичними працівниками перед входом до закладу;

-                     передбачити перебування вихованців на відкритому повітрі максимально можливу кількість часу;

-                     організувати регулярне миття рук та дотримання правил особистої гігієни вихованцями та працівниками;

-                     мінімізувати контакт між вихователями та дітьми з різних груп.

   ІІІ. Основний етап.

    Прийом дітей до закладу дошкільної освіти

Ранковий прийом дітей до ЗДО здійснює вихователь групи або медпрацівник перед входом до закладу. Батьки, які супроводжують дитину, мають бути у захисній масці чи у респіраторі.

Перед входом до ЗДО та на його території рекомендуємо встановити відповідне маркування (кольорові наліпки чи намальовані фарбою позначки), що передбачає дистанціювання у 1,5 м. Також необхідно організувати місце для обробки рук.

Заклади, які не можуть забезпечити окремі входи до кожної групи, мають встановити гнучкий графік прийому дітей кожної групи (зранку), прогулянок та занять з метою дотримання групової ізоляції. Також необхідно обмежити кількість дітей у групах, що не повинна перевищувати встановлені нормативи наповненості груп у ЗДО.

Згідно з постановою Головного державного санітарного лікаря України від 21.05.2020 № 25, проводиться регулярний температурний скринінг дітей та працівників. Особи, температура тіла яких понад 37,2 С, не можуть бути прийняті до ЗДО.

1.                Організація освітнього процесу

Освітній процес в період карантинних обмежень здійснюється відповідно до освітньої програми та плану роботи закладу, який складається на навчальний рік та літній оздоровчий період.

Під час карантину педагогам варто обирати ті види діяльності, які б сприяли дотриманню рекомендованої відстані між дітьми та перебуванню на відкритому повітрі, обмежуючи безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом.

Перебування на вулиці необхідно обмежити територією закладу. При несприятливих погодних умовах варто використовувати спортивну та музичну зали за графіком, здійснюючи провітрювання та дезінфекцію приміщення після кожної групи дітей.

Користуватися басейнами на період дії карантинних заходів заборонено.

З метою дотримання протиепідемічних заходів рекомендуємо проводити батьківські збори за допомогою дистанційних технологій.

-                     Робота та дії персоналу в період карантину

Персонал закладу дошкільної освіти зобов’язаний дотримуватись санітарно-протиепідемічних заходів щодо попередження розповсюдження гострих респіраторних захворювань.

Працівники ЗДО повинні носити маску або респіратор. Рукавички можна використовувати під час допомоги в особистій гігієні дітей, приготування їжі, утилізації відходів, роботи з деззасобами тощо.

З урахуванням постанови Головного державного санітарного лікаря України від 21.05.2020 № 25, необхідно передбачити інші види роботи особам з групи ризику, визначених відповідно до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (СОVID-19)», затверджених наказом МОЗ України від 28.03.2020 за №722.

У випадку виявлення у дитини протягом дня підвищення температури понад 37,2 С та будь-які інші симптоми гострих респіраторних захворювань, її потрібно ізолювати, повідомивши про це медпрацівника та батьків. До закладу охорони здоров'я, за яким закріплений ЗДО, негайно направляється екстрене повідомлення.

У випадку проявів симптомів гострих респіраторних захворювань у працівників ЗДО під час роботи, вони якнайшвидше залишають заклад та звертаються до сімейного лікаря чи закладу охорони здоров’я.

  Додатково інформуємо, у разі наявності запитань, просимо скористатися формою зворотного зв’язку за посиланням bit.Іу/ЗЬХjСсе. Відповіді буде надано на сайті Міністерства освіти і науки у розділі «Дошкільна освіта», офіційній сторінці МОН у Фейсбук та на сайті mon-соvid19.іnfo.

Просимо врахувати зазначену інформацію та довести до відома працівників ЗДО та батьків вихованців.

Т.в.о.   Любомира Мандзій

 

 

 

 

 

Увага!

На виконання постанови уряду від 11 березня 2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19»,  листа міністерства освіти і науки від 11.03.2020 №1/9-154, листа відділу освіти Токмацької міської ради від 12.03.2020 року №179  в     закладі дошкільної освіти  №21 «Барвінок» 

на три тижні – з 12 березня до 3 квітня 2020 року

Запроваджується  карантин.

Терміни карантину можуть змінитись в залежності від епідеміологічної ситуації в Україні. Під час карантину    вихованцям забороняється відвідувати заклад освіти.

 

"Через поле, через гай, йшов до діток Миколай!"

Про проведення Місячника безпеки  в ЗДО №21 «Барвінок» у 2019 році

      На виконання спільного наказу Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації від 30.10.2019 № 402/621  «Про проведення Місячника безпеки життєдіяльності у закладах освіти Запорізької області в 2019 році», на виконання наказу по міськво від 04.11.2019 р. № 205 «Про проведення  Місячника безпеки життєдіяльності у закладах освіти  в 2019 році» , наказу по ЗДО від 05.11.2019р. №22 "Про проведення Місячника безпеки в ЗДО №21" та з метою запобігання виникнення надзвичайних подій, учасниками яких є діти та підлітки, а також закріплення знань, умінь і навичок, отриманих під час ознайомлення вихованців з  основами  безпеки життєдіяльності  та відпрацювання дій дітей у випадках виникнення надзвичайних ситуацій, у тому числі пожеж, в період з 04.11 по 29.11.2019 року в нашому закладі проводився Місячник безпеки життєдіяльності.

 

 

    Наш заклад вже третій рік працює  над    методичною  проблемою     «Формування у дошкільників ціннісного ставлення до свого народу, Батьківщини, держави, нації ,національної свідомості та гідності засобами національно-патріотичного виховання». І тому, з метою систематизації знань, з даної теми, директор дошкільного закладу Дубініна Ольга Степанівна (спеціаліст Вищої категорії, має звання "Вихователь-методист") та вихователь молодшої групи Горбатюк Наталія Борисівна ( спеціаліст, має звання "Вихователь-методист)  приготували  методичний захід для директорів закладів дошкільної освіти м. Токмака , який  був проведений 15 листопада 2019 року.     

 

Тема ділової гри « ОСОБЛИВОСТІ ВИХОВАННЯ ПАТРІОТИЗМУ У ДОШКІЛЬНИКІВ ».

Під час заходу педагоги:

·          Активізували свої знання  з питань патріотичного виховання дошкільників в умовах сьогодення; 

·      З'ясували ступінь своєї підготовленості до реалізації завдань щодо організації патріотичного виховання дошкільників; 

·          Підвищили рівень своєї професійної майстерності ;   

·          Прагнули до творчого самовираження та самовдосконалення;

·          Вдосконалили свої уміння і навички  з основних напрямів патріотичного виховання дітей дошкільного віку .

Тиждень безпеки дорожнього руху в  ЗДО №21  «Барвінок»

                На виконання листа МОНУ від 14.03.2019  № 1/9-154 «Про проведення заходів до Тижня безпеки дорожнього руху»,   листа міськво від 26.03.2019р. №244 "Про проведення заходів до Тижня безпеки дорожнього руху", наказу по ЗДО від   04.11.2019р. № 20   « Про проведення Тижня безпеки  дорожнього руху в ЗДО  №21 «Барвінок» у 2019 році» та з метою створення безпечного середовища та профілактиці безпечного поводження на дорозі  серед учасників освітньо-виховного процесу  в період  з 11.11.2019р. по 15.11.2019 року в закладі дошкільної освіти №21 був проведений Тиждень безпеки дорожнього руху.

З професійним святом –

 

З Днем працівників дошкільної освіти!

До побачення літо, осінь зустрічаймо !